Trabzon’da hamsi lüks oldu: Balıkçılar da vatandaşlar da umudunu kesti

Trabzon’da hamsi lüks oldu: Balıkçılar da vatandaşlar da umudunu kesti

İlişkili Haberler

Hamsinin fiyatı, denizden tezgaha gelene kadar 3'e katlanıyor

Hamsinin fiyatı, denizden tezgaha gelene kadar 3’e katlanıyor

Balon balığı tehlikesi balık fiyatlarını da etkiledi

Balon balığı tehlikesi balık fiyatlarını da etkiledi

Çanakkale'de son palamutlar tanesi 50 liradan satılıyor

Çanakkale’de son palamutlar tanesi 50 liradan satılıyor

Trabzon’daki balıkçılar vatandaşın artık hamsiden vazgeçtiğini belirtti. Fiyatının da, daha önceki yıllara göre tavan yaptığını söyleyen balıkçılar sezondan umduklarını bulamadıklarını dile getirdi.

Karadeniz’de uygulanan hamsi avı yasağı bitse de balıkçılar, hamsinin hala bol olmadını söyledi.

“BUNDAN SONRA HAMSİ İŞİ ZOR OLUR”

Balıkçılardan Atakan Baş, vatandaşın artık hamsiyi sormadığını belirterek, “Hamsi işi yavaş yavaş bitiyor. Bu sene hamside umduğumuzu bulamadık fazla bol olmadı. Bundan sonra çeşit balıklara döneceğiz. Vatandaş artık hamsiden vazgeçti sormuyor. Bu sezon hamsi 10 TL’ye kadar gerilemişti ancak şu anda kilosu 25 TL’ye çıktı tavan yaptı. Bundan sonra hamsi işi biraz zor olur” dedi.

“BU SEZONU BÖYLE TAMAMLAYACAĞIZ”

Balıkçılardan Hasan Şahin ise, vatandaşın hamsiden umudunu kestiğini ifade ederek, “Hamsi yasağı geldikten sonra azalmaya başladı. Çok az geliyor, fiyatı da biraz pahalı. Dolayısıyla fazla da rağbet yok. Vatandaş ucuz yemeye alıştığı için pek fazla rağbet etmiyor. 7,5-10 TL olan hamsi şimdi 25 TL. Artık Mart ayı geliyor hamsinin de yavaş yavaş sonu geliyor. Bu sezonu böyle tamamlayacağız. Kalite, kalite fiyatı değişiyor. Vatandaş fiyatlardan şikayetçi, eski satışlarımız artık yok. Vatandaşlarda balıkçılarda hamsiden umudunu kesti, unuttu. Bu sezon böyle geçti” diye konuştu.

Vatandaşlar da bu sene istedikleri gibi hamsi yemediklerini belirterek, 25 TL’lik fiyatı da pahalı bulduklarını söyledi. Hikmet Aydın isimli vatanda, Trabzon’da hamsinin artık lüks olduğunu belirterek, “Bu sene ilk defa hamsi yiyeceğim ancak istediğim hamsi bu değil. Trabzon’da hamsi lüks oluyor” dedi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

ARŞİV: KARADENİZ HAMSİSİ NASIL ANLAŞILIR?

Kaynak: onunhaberi.com

Ekonomi