Nadal Sakatlandı Şansız An

Nadal Sakatlandı Şansız An

Nadal Sakatlandı Şansız An!

Sezonun son tenis grand slam’i olan ABD Açık’ta oynayan İspanyol raketi Rafael Nadal, ikinci turda Fabio Fognini’ye karşı ilginç bir sakatlık yaşadı. Deneme bonusu

Amerika Açık heyecanı devam ediyor. Turnuvanın ikinci turunda, Serena Williams’ın son maçı olduğu için gözler Amerikalı yıldıza çevrilirken ilginç bir olay yaşandı. İspanyol raket Rafael Nadal, İtalyan Fabio Fognini karşısında ilginç bir sakatlık yaşadı. Dördüncü seti 2-1 ve 3-0 önde tutan Nadal, Fognini’nin serviste bir sayı kaybetmesinin ardından yanına yatarak herkesi şaşırttı. Saniyeler sonra Nadal’ın burnunun kanadığı görüldü. Sahaya gelen doktor İspanya’nın raketine müdahale etti.

Ekrana pozisyonun tekrarı geldiğinde Nadal’ın çok ilginç bir şekilde kendine zarar verdiği görülüyor. Nadal, Fognini’nin vuruşu sırasında ters döndü ve son bir hamlede topu yakaladı, ancak elindeki raket yerden sekip burnuna çarparak kanamaya neden oldu. Nadal yaklaşık dört dakika tedavi gördü ve ardından sahaya geri döndü ve seti 6-1 ve maçı 3-1 aldı ve üçüncü turda adını yazdırdı. “Biraz acı verici. Bunu daha önce golf sopalarıyla yaşadım, ama ilk kez bir tenis raketiyle oldu” dedi.

ABD Açık’ın ilk turunda Avustralya Chikata’ya 6-4 mağlup olan Rafael Nadal, daha sonra diğer üç seti 6-2, 6-3 ve 6-3 kazanarak yoluna devam etti. İlk seti İspanyol raket Fognini’ye 6-2 kaybetti, ardından 6-4, 6-2 ve 6-2 kazandı ve üçüncü turda öne çıktı.

Spor