Michael Jordan Hayat Hikayesiyle Gençlere İlham Oluyor

Michael Jordan Hayat Hikayesiyle Gençlere İlham Oluyor

Michael Jordan Hayat Hikayesiyle Gençlere İlham Oluyor

Michael Jordan, kariyeri NBA’de neredeyse yirmi yıl süren emekli bir profesyonel basketbol oyuncusudur. Chicago Bulls ile altı NBA şampiyonluğu kazanmış ve beş kez NBA’in En Değerli Oyuncusu seçilmiştir. joybet

17 Şubat 1963 ‘te Brooklyn, New York’ta doğan Michael Jordan, Deloris ve James Jordan’ın beş çocuğundan dördüncüsüydü. Gençken, Jordan son derece yetenekli bir sporcuydu ve çeşitli sporlarda aktifti. Basketbol, beyzbol ve futbol oynadı ve hatta bir noktada boks elini denedi.

Liseden sonra Jordan, Kuzey Carolina Üniversitesi’ne kaydoldu ve kısa sürede tarih yazdı. Üniversitedeki üç yılı boyunca Jordan, basketbol takımını üç NCAA şampiyonasına götürecek, oyunu için çok sayıda övgü kazanacak ve hatta All – American onuruna ulaşacaktı.

1984 ‘te Jordan, Chicago Bulls tarafından üçüncü genel taslak seçimi ile seçildi ve profesyonel basketbol kariyerine başladı. Jordan, üstün atletizmini ve puanlama yeteneğini büyük başarı için kullanarak kendisini diğer oyunculardan hızla ayırdı. Faul çizgisinden ikonik smaç gibi imza hareketleri ona “Air Jordan” takma adını kazandırdı.

Jordan’ın profesyonel düzeydeki oyunu ona beş NBA şampiyonluğu, altı NBA Finali MVP (En Değerli Oyuncu) ödülü ve ligdeki görev süresi boyunca birkaç ödül daha kazandırdı. Ayrıca Wheaties kahvaltılık gevrek kapağında yer alan ilk oyuncuydu.

Kariyeri boyunca Jordan, NBA’de birçok rekor kırdı. 2003 yılında Bulls’tan emekli oldu ve NBA tarihinin en yüksek puanı olan maç başına 30.12 puanlık bir kariyer ortalaması elde etti. 2003 yılında emekli olmadan önce Washington Wizards ile iki sezon oynamak için iki yıllık bir aradan döndü.

Spor