Medyum Nedir?

Medyum Nedir?

Medyum doğuştan gelen özel yeteneklere sahip doğaüstü yeteneklere sahip kişilere söylenilen bir hitaptır. Bu kişiler 6. his bakımından kuvvetli olduklarından dolayı cinlerle konuşarak onlardan sordukları herhangi bir sorunun cevabını da talep edebilirler. Cinlerle irtibata geçtikten sonra onlar tarafından istenilen şeyler sonucunda belirli konularda medyumlara destek olabilirler. Aldıkları bu yardım ile insanlara birçok konuda yardım edebilirler.

Medyumların İnsanlara Yardım Ettiği Konular

Dil bağlama büyüsü, erkeklik bağlama büyüsü, kişileri birbirine bağlama büyüsü, papaz büyüsü, evlilik büyüsü, aşk büyüsü, geri getirme büyüsü, Canbar aşk büyüsü, vefk (tesirli diye bilinen şifalı olduğuna inanılan ayetlerin ve isimlerin belirli oranda yazılarak veya okunarak işlenmesine denilmektedir. Muska gibi benzer şekilde hazırlandıktan sonra nazar başta olmak üzere birçok şeye karşı kişiyi koruması için kişi üzerinde taşımaktadır), muska, kısmet açma, nohut büyüsü, sabun büyüsü, sakız büyüsü, tahta kaşık büyüsü gibi birçok işlemi kullanarak sorun yaşayan kişilere yardımcı olabilirler. Tabi ki bu işlemler medyumların yaptıkları tek şey değildir. Medyumlar bu işlemler dışında daha birçok konuda kullanarak tılsımlar, muskalar hazırlayarak insanların olabilirliği olduğunca tüm sıkıntılarını çözmeye çalışırlar.

Medyumların Bilinmeyen Yanları

Kahve falına bakan kişileri de medyum zanneden kişiler yanlış bir algı oluşturmaktadır. Kahve falına bakmak bu şahısların ilgi alanına girmediği gibi bu tamamen yanlış bir değerlendirmedir. Geleceği görmüyorlar yalnızca cinlerle dilenilen veya istenilen konu hakkında yorum ve değerlendirme yaparak elde edilen bilgileri kişilere aktarırlar. Aktarılan bilgiler tamamen gerçektir. Bu geleceği görmek değildir yanlış anlaşılmasın. Kahve falı, tarot falı, el falı, çay falı gibi fallara bakılması sonucunda baktıran kişiler gelecekleri hakkında bilgi istemektedirler. Falların bakılması sonucu söylenilen bilgiler, aktarılan gelecek bilgisi bunu söylemek yanlış olmaz ise kehanet niteliği taşımaktadır. Bu kahinliğe olarak adlandırılır fakat kahinlik ile medyumluk birbirinden çok farklı şeylerdir. Bu gelecek ile alakalı bilgi niteliği taşıyan durumlar (fal bakılması) tamamen eğlence amaçlıdır. Evet, fala inanma falsızda kalma diye söylenilen bir söz vardır yalnız bu kehanetlerin gerçekleşme ihtimali ve bu falcı şahısların yorumlarının tutma ihtimali her zaman vardır ancak bir falcının yaptığı ile normal dışı yeteneğe sahip bu şahısların görüşleri tamamen birbirinden ayrıdır.

Genel Kültür