En İyi Fön Makinesi Markaları

En İyi Fön Makinesi Markaları

Bazı Fön Makineleri ve Özellikleri

En iyi fön makinesi markaları elbette profesyonel amaçla fön makinesi üretimi yapan markalardır. Ancak bu makineler konusunda sıradan kullanıcılar çok bilgili değiller.

Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makineleri markalarından bahsedeceğiz.

En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

 

Fön Makinesi Tavsiye

Fön makinesi seçiminde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce zamanı kısıtlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu liste memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi fön makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

En İyi Fön Makinesi Markaları

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

En İyi Fön Makineleri Nerede Satılır?

Profesyonel fön makineleri her türden malın satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.

Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.

Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Profesyonel Fön Makinesi Fiyatı

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.

Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları ve Önerileri

Amacınız sadece saçlarınız kurutmak ise ve olabildiğince hızlı kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilirsiniz.  Basit saç kurutucuları farklı işlemler barındırmadığı ve özellik açısından daha yetersiz olduğu için fiyat olarak oldukça avantajlıdır.

Eğer saçlarınız uzun değilse ,  saçlarınızı kuruturken problem yaşamıyorsanız sizin için en mantıklı olanı ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.

Ancak hemen kurumayan saçlar için ve saçınıza şekiller kazandırmak için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.

Eğer profesyonel fön makinesi alma düşünceniz  oluşursa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları güvenerek tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

En İyi Fön Makineleri Kaç Watt Olur?

En iyi fön makineleri elbette saç alanında uzman kişiler, kuaförler ya da aynı amaca hizmet veren salonlar kullanırlar. Sektörde satılan en güçlü fön makinesi 2700 watt motor gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Bir çok makinelerin üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi model rakamları kullanıcıları yanıltmak amacıyla yazılmaktadır. Bu ürünler model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin algılarını farklı yöne çekerek göz boyamaya çalışırlar.

Kuaförlerde gördüğümüz  fön makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.

Amatör saç kurutucular belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini otomatikman durdururlar. Kuaför fön makineleri ise uzun süreli kullanım gerektiren işlemlerde saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.

Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini mümkün değil göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih etmek zorundadır. Bu makalede de size muhtemelen daha önce rastlamadığınız  kuaför tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında bakıldığı zaman birden fazla  makine kullanmadığı için sadece kendi yeterince fazla olmayan deneyimine göre yorum yapmaktadır.

Çevreden edinilen yorumların her zaman çok da kabul görülmeyeceğini unutmayarak dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü yalnızca bir kaç marka kullanmış kullanıcıların bu anlamdaki her  yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.

Bu nedenle yazımızda size piyasada önde gelen markalardan da bahsedip model tavsiyelerinde de bulunarak en iyi fön makinesine erişebilmeniz için bu konuda yol göstermeye ve yardımcı olmaya çalıştık.

Moda ve Yaşam