Elektronik Sigara Kullanımının Yasaklandığı Ülkeler

Elektronik Sigara Kullanımının Yasaklandığı Ülkeler

Elektronik Sigara Kullanımının Yasaklandığı Ülkeler

Elektronik sigara ya da E-sigara kullanımının üretim ve tüketiminin durdurulmuş olduğu dünya üzerinde bazı ülkeler vardır. Rusya, Güney Amerika, Çin dışında bulunan Aya ülkeleri içerisinde hiçbir şekilde elektronik sigara kullanımı yasaktır. Bunun yanı sıra Arap Ülkeler, İran, Afrika ve Avusturalya’da da elektronik sigara ile ilgili belirli kısıtlama ve kanunlar olduğu bilinmektedir. Bu kanun ve kurallar temelli ve daimî olup, oldukça sıkı kurallardan oluşmaktadır. İngiltere ve gelişmiş bazı ülkeler içerisinde elektronik sigara kullanımı, üretimi sıkı kontrol ve kurallar dahilinde serbest bırakılmıştır.

Smok Elektronik Sigara Markası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Smok, bir elektronik sigara markası ya da çeşididir. Smok markası içerisinde birçok elektronik sigara çeşidi farklılaşarak yer almaktadır. Smok markasındaki ürünler, elektronik sigaraya yeni başlangıç yapmış olan bireyler tarafından en çok kullanılan ve tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Smok elektronik sigara markasını, sigarayı bırakmak amaçlı kullanan bireyler arasında da en çok tercih edilen bir marka olduğu bilinmektedir. Her bir bireyin sigara ihtiyacını yüksek oranda kesmekte olan sigaralar arasında yer almaktadır. Maddi açıdan da kullanıcıya yani tüketiciye oldukça rahatlık ve konfor sağlamakta olan bu marka, şık bir dizayna sahiptir. Tercihe göre tüketiciler kendilerine en uygun ve en beğendiklerini tercih edebilme şanslarına sahiptirler. Smok markasın oldukça fazla ürün çeşidine sahip olması ile beraber kokusu içenleri ve içenlerin çevresinde bireyleri de rahatsız etmemektedir. Ayrıca düzenli ve belirli bir şekilde bu sigarayı kullanan kişiler kısa zamanda sigara alışkanlıklarına da son verebilmektedirler.

Elektronik Sigaranın İnsan Sağlığına Etkisi Nasıl Gözlemlenmektedir?

Elektronik sigaranın insan sağlığına etkisi olumsuz yönde olsa da normal sigaralar kadar zararlı değildir. Bir tütün mamulü olan sigara, insan vücuduna 7.000’den daha fazla kimyasal içerirken elektronik sigara bundan çok daha az kimyasal aktarımı sağlar. Bunun yanı sıra yapılan araştırmalara göre İngiltere ülkesinde sigarayı bırakmak amaçlı sağlık kuruluşlarına başvuru yapılması takdirinde aynı bir ilaç gibi elektronik sigaralar doktorlar tarafından verilmekte ve tercih edilmektedir.

Genel Kültür