Arda Turan İspanya

Arda Turan İspanya

Arda Turan İspanya’daki Evinde Coşkuyla Karşılandı

İspanya’da Atletico Madrid ve Barcelona arasında oynanan önemli karşılaşmanın Türkiye’den bir konuğu vardı. Arda Turan iki eski takımının maçını canlı bir şekilde izlemek için İspanya’ya gitti. Arda Turan İspanya’daki evinde coşkuyla karşılandı. Wanda Metropolitana’nın çimleri üzerinde çok büyük maçlara çıkmış olan milli oyuncu, taraftarların büyük desteğini elde etti. 13 milyon euro bedelle Galatasaray’dan Atletico Madrid’e transfer olan ve oradan da Barcelona’nın yolunu tutan Arda Turan, geçirdiği başarılı sezonların ardından Galatasaray’a geri dönmüştü. Atletico Madrid ile birlikte mükemmel bir futbol ortaya koyan ve sonrasında da Barcelona’nın yolunu tutan milli futbolcu, Messi ile birlikte futbol oynadı.

Kariyerinin unutulmaz anlarını İspanya’da yaşayan ve taraftarlar tarafından da her zaman büyük sevgi gösterileri ile karşı karşıya kalan Arda Turan, kariyerinin son bölümünü ise tekrar Galatasaray’a gelerek geçirdi. Zaman zaman Galatasaray taraftarları ile arası açılsa da her zaman Galatasaray’ın en önemli oyuncularından ve kaptanlarından biri olarak anılıyor. Şu an için herhangi bir teknik direktör olma girişiminde bulunmayan Arda Turan’ın gelecek için farklı alternatifleri değerlendirebileceği gelen haberler arasında yer alıyor. Galatasaray’da görev alması uzun vadede beklenirken kısa vadede başka takımlarda çeşitli alanlarda görev alabilir.

Arda Turan’a Atletico Madrid Taraftarlarından Büyük Sevgi

Eski iki takımının maçını canlı izlemek için İspanya’ya giden ve Atletico Madrid’in ev sahipliğinde oynanan maçta Arda Turan’a Atletico Madrid taraftarından büyük sevgi gösterildi. La Liga’nın resmi twitter hesabından da Arda Turan’ın gelişi paylaşıldı ve yüksek etkileşim elde edildi. Arda Turan’ın önemli bir iz bıraktığı bütün yönleri ile birlikte ortaya çıkmış oldu. Atletico Madrid ile birlikte La Liga’nın tozunu atan ve eski günleri yad eden Arda Turan, eski arkadaşları ile de bir araya gelerek hasret giderdi. Arda Turan’ın ileride gerçekleştireceği çalışmalar arasında İspanya’da bulunabilir.

Atletico Madridli taraftarlar Arda Turan’ı görünce çok mutlu oldular. Onlara çok iyi bir futbol izleten Arda Turan, İspanyol yorumcular tarafından da unutulmadı ve eski günler akıllara getirildi. Arda Turan’ın Galatasaray’dan ani bir şekilde Atletico Madrid’e gidişi Türk spor kamuoyunda da çok konuşulmuştu. Bir kesim Arda Turan’ın başarılı olma ihtimalini çok düşük görürken başka bir kesim ise Arda Turan futbolunun La Liga’ya çok uygun olduğunu belirttiler. Nitekim ikinci tarafın görüşü çok daha ağır bastı ve Atletico Madrid taraftarının büyük beğenisini topladı. İspanya’da taraflı tarafsız herkes tarafından teknik becerisi ayakta alkışlanırken, bu başarı sayesinde hızlı bir şekilde İspanya devi Barcelona’ya transfer oldu.

Ayakta Alkışlanmak Çok Mutlu Etti

Stadda kameraların kendisine çevrilmesi ile birlikte taraftarların büyük sevgisi ile karşı karşıya kalan Arda Turan çok şaşırdı. Ayakta alkışlanmak çok mutlu etti ve Arda Turan da alkışlarla Atletico Madrid taraftarına karşılık verdi. Futbol oynadığı dönemde de taraftarlarla çok özel bir bağlantısı vardı. Bu bağı koparmadan şimdi de yaşamak Arda Turan’ın duygulanmasına yol açtı. İspanya’ya giden ve bu kadar kalıcı bir iz bırakan başka bir Türk futbolcu olmadığı da net bir şekilde gözler önüne serildi. Arda Turan’ın gelecekte İspanya’da daha fazla zaman geçirmesi ve daha fazla maça gitmesi bekleniyor. İspanya Ligi maçlarına Joybet ile en yüksek oranlardan oynayabilirsiniz.

Galatasaray taraftarı da Arda Turan’ı kulübün bir parçası olarak görmek istiyor. Teknik heyette yer bulması istenen Arda Turan ise görüldüğü kadarıyla şu an için sıcak bakmıyor. Muhabirler ise ilerleyen sezonlarda farklı bir yapılanma ile birlikte Arda Turan’ı teknik heyette görülebileceğini iletiyor.

Spor