A Milli Kadın Voleybol Kadro Ve Takımı Belli Oldu

A Milli Kadın Voleybol Kadro Ve Takımı Belli Oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Ankara’da oynayacağı karşılaşmalarda ve aynı zamanda Milletler Ligi’nin ilk haftasında mücadele edeceği takımları tarih ve kadrolarıyla birlikte megapari belirleyip açıkladı. İtalya ile yapacağı mücadele dışında diğer takımlar da belli oldu ve bu takımlar Çin, Bulgaristan ve Belçika olarak açıklandı. A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi’nin ilk haftasında mücadeleyi ilk olarak İtalya ile yapacak hemen ardından da belirlenen diğer takımlar ile karşı karşıya gelecek.

Milletler Ligi’nde ilk hafta olacak mücadelelerin yapılacağı yet belli oldu.Ankara Spor Salonu’nda yapılacak mücadelelerin tarihleri ise belirlenmiş olup bu maçların 5 Haziran Pazar gününe kadar devam edeceği bildirildi.

A Milli Kadın Takımı’nın yönetiminde bulunmakta olan başantrenör Giovanni Guidetti ve takımın geniş kadrosunda bulunan megapari milli sporcular ise şöyle belirlendi. Bunlar; Cansu Özbay, Elif Şahin, Sıla Çalışkan, Ebrar Karakurt, Meryem Boz, Ceren Kapucu, Hande Baladın, Tuğba Şenoğlu, Derya Cebecioğlu, Meliha İsmailoğlu, Saliha Şahin, İlkin Aydın, Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Beyza Arıcı, Bahar Akbay, Simge Aköz, Ayça Aykaç ve Aylin Acar şeklinde bir açıklama yapıldı.

2022 FIVB Miletler Ligi için final tarihleri 13-17 Temmuz olarak belirlendi ve bu tarihler aralığında gerçekleşeceği hatta yine ilk haftada yapılacak mücadeleler gibi yüne Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşeceği bildirildi.

Çin, Bulgaristan ve Belçika ile olacak mücadelelerin de tarihleri ile yapılacak mücadelede yer alacak kadronun da açıklandığı bildirildi.

Spor